Home / Sportas / F-1 / 2014 m. „Formulės-1“ sezone padangų dydis išliks nepakitęs
padangu-dydis-isliks-nepakites-pirreli

2014 m. „Formulės-1“ sezone padangų dydis išliks nepakitęs

2014 m. „Formulės-1“ sezone padangų dydis išliks nepakitęs

Atsižvelgusi į daugelio F-1 komandų pageidavimus „Pirelli“ nusprendė kitąmet nekeisti padangų dydžio. Prieš prasidedant vasaros pertraukai, kurios metu visos ekipos porai savaičių sustabdo darbus savo gamyklose, italų kompanija išreiškė norą atlikti tam tikrus pakeitimus, susijusius su 2014 m. sezonui skirtomis padangomis.

„Pirelli“ siūlė padangų plotį padidinti nuo 20 mm iki 400 mm, o diametrą nuo 660 mm iki 690 mm.

Vis dėlto vienas iš italų kompanijos atstovų slapčia prasitarė, jog kitais metais padangų dydis išliks nepakitęs. Apie tai „Pirelli“ oficialiai turėtų paskelbti kitą savaitgalį Belgijoje, kur vyks šių metų F-1 sezono lenktynės.

„Tai buvo sudėtingas sprendimas“, – situaciją komentavo buvęs „Williams“ ekipos vyriausiasis inžinierius Markas Gillanas.

„Iš vienos pusės galima jausti simpatijas „Pirelli“. Atsižvelgiant į tai, jog 2014 m. įsigalios naujos taisyklės, niekas nežino kaip viską įtakos aerodinamika bei automobilių tobulinimas. Palyginus su šiais metais, kitąmet automobilio atnaujinimo srityje bus žengiami milžiniški žingsniai, padidės krūviai padangoms. „Pirelli“ jau pasimokė dar iš tų laikų, kai buvo naudojami apipučiami difuzoriai.“

„Iš kitos pusės dauguma komandų jau yra nemažai padirbėjusios kuriant 2014 m. automobilius. Taigi, mažiausiai ko jos norėjo, tai tokio pokyčio kaip šis. Taigi dizaino komandoms kai kuriose srityse teks viską pradėti iš naujo.“

Daugiau apie tai, jog padangų dydis išliks nepakitęs, skaitykite čia.

Ferrari RedBull

 


About ViktorijaS

Leave a Reply