Home / Gamta / Akcijos „ Medžiok tvarkingai “ rezultatai
Akcijos „ Medžiok tvarkingai “ rezultatai

Akcijos „ Medžiok tvarkingai “ rezultatai

Akcijos „ Medžiok tvarkingai “ rezultatai

2014 07 10

www.am.lt

Visą gegužę ir birželį šalies regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai ypatingą dėmesį skyrė medžioklei. Tuo metu vyko akcija „Medžiok tvarkingai“.

Akcijos metu aplinkosaugininkai kartu su miškų urėdijų, Valstybinės miškų tarnybos, policijos pareigūnais ir neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais tikrino, ar medžiotojai racionaliai naudoja medžiojamųjų gyvūnų išteklius ir atsakingai tvarko medžioklės dokumentus.

Akcijos metu organizuota per 100 reidų ir patikrinta daugiau kaip 300 medžiotojų. Patikrinimų metu buvo nustatyti 5 pažeidimai, iš kurių 4 buvo šiurkštūs. Išaiškintas 1 atvejis, kuomet medžiojamųjų gyvūnų ištekliams padaryta apie 10 tūkst. Lt žala. Iš pažeidėjų paimti pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės: 4 šautuvai su šoviniais, optinis taikiklis, naktinio matymo taikiklis, naktinio matymo žiūronai, tolimatis ir ausinės.

Gegužės pabaigoje Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais Kauno medžiotojų klubo „Gynėvė“ medžioklės plotuose sulaikė neturintį teisės medžioti Grajauskų kaimo gyventoją, kuris medžiojo su neregistruotu, perdirbtu į mažo kalibro graižtvinį, šautuvu. Jam surašytas protokolas, paimtas nelegalus šautuvas, o Raseinių policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už medžiojimą neturint tam teisės piliečiui gresia bauda nuo 2 000 Lt iki 4 000 Lt su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Vienas šiurkštesnių brakonieriavimo atvejų birželio pabaigoje buvo nustatytas Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento kontroliuojamoje teritorijoje. Varėnos rajone buvo sulaikyti du asmenys, neteisėtai sumedžioję stirnos patiną ir šerną. Pažeidėjams buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, paimti du šautuvai bei automobilis.

Nuo gegužės 15 d. įsiteisėjus naujai Administracinių teisės pažeidimų kodekso redakcijai, šiems piliečiams gresia griežtesnės sankcijos. Už neteisėtą medžioklę kiekvienam pažeidėjui gresia nuo 3 iki 6 tūkst. litų administracinė bauda. Jie taip pat turės atlyginti 10 tūkst. Lt gamtos ištekliams padarytą žalą.

Iš brakonierių buvo paimti abu šautuvai, o jų automobilis laikinai nugabentas į saugojimo aikštelę. Aplinkosaugininkai kreipėsi į teismą, kad ir ginklai, ir automobilis būtų konfiskuoti. Kaip numato naujosios ATPK nuostatos, brakonierių ginklai ir automobiliai konfiskuojami net ir tada, jeigu jie nėra pažeidėjų nuosavybė.

 

About Gedas

Leave a Reply