Home / Gamta / Aktualu / Atidaroma nuotraukų konkurso „Gintarinis žaltys 2013“ paroda
Atidaroma nuotraukų konkurso „Gintarinis žaltys 2013“ paroda

Atidaroma nuotraukų konkurso „Gintarinis žaltys 2013“ paroda

Atidaroma nuotraukų konkurso „Gintarinis žaltys 2013“ paroda

2014 09 05

www.am.lt

Šiandien, rugsėjo 5 dieną, Aplinkos ministerijoje atidaroma geriausių Lietuvos laukinės gamtos fotografijos konkurso „Gintarinis žaltys 2013“ nuotraukų paroda. Ją pristatys parodos sumanytojas, leidyklos „Lututė“ direktorius ir žinomas gamtos fotografas Romualdas Barauskas.

Ketvirtajam konkursui buvo pateikta daugiau kaip 2 tūkst. nuotraukų, iš jų konkurso organizatoriams nebuvo lengva išrinkti geriausias, vaizdžiausias, reprezentuojančias Lietuvos gamtą ir nuostabiausias jos gyvenimo akimirkas.

Konkurso finale dėl laurų varžėsi autoriai, kurių fotografijos buvo nominuotos dvylikai nominacijų: „Paukščiai“, „Žinduoliai“, „Gamtos akimirka“, „Gyvūno portretas“, „Makropasaulis“, „Lietuvos kraštovaizdis“, „Žmogus ir gamta“, „Kiti gyvūnai“, „Augalijos magija“, „Egzotikos pasaulis“, „Gamtos menas“ ir „Geriausia nespalvotoji fotografija“.

Kiekvienai nominacijai išrinktas geriausias darbas ir išskirtos viena ar dvi fotografijos, surinkusios daugiausiai vertinimo komisijos balų. Taip pat tradiciškai buvo renkami dviejų specialiųjų nominacijų – „Geriausios metų fotografijos“ ir „Metų fotografo“ – nugalėtojai. Šių metų geriausia fotografija išrinkta nuotrauka „Skrydis pūgoje“, kurios autorius – Kastytis Vainauskas. Jis nominuotas „Metų fotografu“.

Šiemet, kaip ir kasmet, geriausi „Gintarinio žalčio“ fotografijų konkurso darbai išleisti fotografijų albume – tai puiki Lietuvos gamtos vizitinė kortelė.

Konkurso sumanytojų tikslas – konkursą padaryti ne tik gamtos fotografų, bet ir visų Lietuvos gamtosauginių judėjimų švente, didžiule, svarbia, įsimintina ir reikšminga gamtosaugine akcija.

 

About Gedas

Leave a Reply