Home / Sportas / Krepšinis / Atkakliose rungtynėse Lietuvos krepšinio rinktinė nugalėjo suomius
krepsinio-rinktine-nugalejo-suomius

Atkakliose rungtynėse Lietuvos krepšinio rinktinė nugalėjo suomius

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nugalėjo suomius

Vilniaus „Siemens“ arenoje vykstančiame keturių komandų turnyre pergalingai startavo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Pasirengimą Europos čempionatui tęsiantys lietuviai po atkaklios ir permainingos kovos rezultatu 78:76 (19:24; 20:18; 25:11; 14:23) palaužė Suomijos nacionalinės komandos pasipriešinimą.

Svečiai iš Skandinavijos nuo pat pirmųjų minučių ėmė demonstruoti, kad šiose rungtynėse lietuviams nebus lengva. Įspūdingu taiklumu atakavę krepšį iš trijų taškų zonos (6 iš 7) Suomijos krepšininkai po pirmojo kėlinio buvo priekyje. Antrame kėlinyje lietuviams pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą (39:42).

Po ilgosios pertraukos daugiausiai Lino Kleizos ir Ado Juškevičiaus pastangomis mūsiškiai perėmė iniciatyvą ir po trijų kėlinių pirmavo 11 taškų skirtumu. Tačiau suomiai nepasidavė ir rungtynėms artėjant prie pabaigos užkūrė tikrą pirtį. Tačiau Lietuvos krepšininkams pavyko atsilaikyti ir iškovoti sunkią pergalę (78:76). Tai jau šeštos Jono Kazlausko treniruojamos rinktinės laimėtos rungtynės pasiruošimo cikle.

Šiose rungtynėse vyriausiojo rinktinė trenerio sprendimu nerungtyniavo Vytenis Čižauskas, Martynas Pocius ir Darjušas Lavrinovičius.

Lietuva 78:76 (19:24; 20:18; 25:11; 14:23) Suomija

Lietuva: 17 – Linas Kleiza (28:49, 4/10 dvit., 1/2 trit., 6/7 baud. met., 4 atk. kam., 6 išpr. praž., 4 praž.), po 12 – Jonas Valančiūnas (18:50, 5/9 dvit., 2/5 baud. met., 11 atk. kam., 5 išpr. praž.) ir Mindaugas Kuzminskas (16:35, 3/4 dvit., 1/3 trit., 3/3 baud. met., 2 atk. kam., 4 išpr. praž.), 8 – Adas Juškevičius (17:49, 2/6 trit., 0/2 baud. met.), 7 – Renaldas Seibutis (9:27, 2/3 dvit., 1/2 trit., 0/1 baud. met.), 6 – Jonas Mačiulis (23:57, 1/1 dvit., 1/4 trit., 1/2 baud. met., 4 rez. perd.), po 5 – Mantas Kalnietis (30:41, 1/6 dvit., 1/3 trit., 6 rez. perd., 4 atk. kam., 2 per. kam., 5 kl.) ir Martynas Gecevičius (10:21, 1/3 trit., 2/2 baud. met.), po 3 – Donatas Motiejūnas (14:28, 1/4 dvit., 0/1 trit., 4 atk. kam., 2 rez. perd.) ir Kšištofas Lavrinovičius (7:13, 0/2 dvit., 1/1 trit., 3 atk. kam.), Tomas Delininkaitis (11:42, 0/1 trit. ir 4 praž.) ir Robertas Javtokas (10:08, 0/1 dvit., 2 atk. kam.) taškų nepelnė. Vytenis Čižauskas, Martynas Pocius ir Darjušas Lavrinovičius nerungtyniavo.

Suomija: 20 – Petteri Kaponen (4/8 trit., 7 rez. perd.), 14 – Shawn Huff (4/5 trit., 7 atk. kam.), 11 – Tuukka Kotti (5/12 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), 9 – Gerald Jr Lee (4/7 dvit., 5 atk. kam.), 7 – Sasu Salin (6 atk. kam., 5 praž.), 6 – Hanno Mottola (2/2 trit, 4 praž.), 5 – Teemu Rannikko.

Bendra statistika: Lietuva – Suomija

Dvitaškiai: 17/40 (42.5%) – 15/37 (40.5%)

Tritaškiai: 9/26 (34.6%) – 12/23 (52.2%)

Baudos metimai: 17/24 (70.8%) – 10/17 (58.8%)

Atkovoti kamuoliai (puolime/gynyboje): 41 (16/25) – 37 (10/27)

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 16

Pražangos: 20 – 26