Home / Gamta / Bebrų medžioklė nusižengiant medžioklės taisyklėms
Bebrų medžioklė nusižengiant medžioklės taisyklėms

Bebrų medžioklė nusižengiant medžioklės taisyklėms

Bebrų medžioklė nusižengiant medžioklės taisyklėms

2013 10 31

www.srd.am.lt

2013 metais spalio 25-26 dieną Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kartu su Kelmės rajono aplinkos apsaugos agentūros pareigūnu, bei neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais vykdė reidą Kelmės, Radviliškio rajonuose, siekiant užtikrinti medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių reikalavimų laikymąsi.

Vykdant reidą apie 2145 valandą prie Kelmės – Radviliškio rajono ribos buvo išgirstas šūvis, bei pastebėta prožektoriaus šviesa. Priartėjus prie Radviliškio rajone esančio Papušynio kaimo buvo pastebėti du medžiotojai medžiojantys bebrus greta kaimo esančiame kanale. Abu medžiotojai sėlindami vaikščiojo kanalo krantais su medžiokliniais graižtviniais šautuvais, bei ant jų pritvirtintais prožektoriais šviesdami į kanalą ir jo pakrantes, taip tikėdamiesi surasti ir nušauti kanale gyvenančius bebrus. Netrukus vienas iš medžiotojų paleido tris šūvius ir vėl tęsė medžioklę draudžiamu būdu.

Pareigūnams nutraukus neteisėtą medžioklę buvo nustatyta, kad draudžiamu būdu medžiojo du Radviliškio rajono Gomertos medžiotojų būrelio medžiotojai, atvykę iš Kauno. Apklausos metu medžiotojai neneigė nusižengę medžioklės taisyklėms. Bebrų laimei paleisti trys šūviai buvo netaiklus, todėl gamtai padarytos žalos medžiotojai nepadarė. Medžiotojams surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai pagal Administracinės teisės pažeidimo kodekso 85 str. 4 d., bus konfiskuoti medžiokliniai graižtviniai šautuvai ir kiti pažeidimo padarymo įrankiai, bei medžiotojai neteks teisės medžioti nuo vienerių iki trejų metų.

Bebrų medžioklė nusižengiant medžioklės taisyklėms 1

Bebrų medžioklė nusižengiant medžioklės taisyklėms 2

About Gedas

Leave a Reply