Home / Naujienos / Centre dažniau patruliuos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai
Centre dažniau patruliuos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai

Centre dažniau patruliuos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai

Centre dažniau patruliuos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai

2014 06 20

www.vilnius.lt

Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus, Socialinės paramos skyriaus darbuotojai susitiko su gidų ir turizmo įmonių atstovais aptarti situacijos dėl benamių, kurie įžūliai priekabiauja prie turistų sostinės Senamiestyje.

Susitikimo metu nuspręsta, kad Lietuvos gidų gildijos atstovai užsieniečiams viešins informaciją, kad išmaldos prašymas yra neteisėtas kaip ir jos davimas ir tokie veiksmai problemos neišsprendžia. Tokia informacija bus platinama ir per turizmo informacijos centrus, maitinimo įstaigas, viešbučius.

Vilniaus miesto taryba 2011 m. lapkričio mėn. priėmė sprendimą, kad gatvėse draudžiama prašyti išmaldos ar ją duoti, aukoti. Draudimas netaikomas religinėms apeigoms ir kulto ceremonijoms, vykstančioms bažnyčiose ir aplink jas, o taip pat renginiuose, kuriems išduotas leidimas dėl suderintos renginio vietos, laiko ir formos. Dėl išmaldos prašymo ar davimo numatyta administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 161 straipsnį. Atsakomybė nuo įspėjimo iki 2000 Lt.

“Litas  ar du elgetaujančiam žmogui  tik dar labiau juos klampina, todėl  naudingiau jiems suteikti informaciją, kur galima kreiptis dėl nakvynės, apgyvendinimo ar maitinimo. Mūsų tikslas nėra kažką nubausti, tikslas – keisti žmonių požiūrį, supratimą, kad duotas litas gatvėje žmogaus problemų nesprendžia. Kortelės su išsamia informacija ir kontaktais apie tai, kur galima nemokamai pernakvoti, pavalgyti, nusprausti, apsirengti ir pasigydyti yra platinamos  visuose miesto senamiesčio ir centro viešbučiuose,  kavinėse, miesto poliklinikose, policijos nuovadose. Kortelėse pateikiama informacija   lietuvių, anglų ir rusų kalbomis“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Nutarta, kad gidai nuolat praneš Viešosios tvarkos skyriui apie atvejus, kai išmaldos prašytojai prašo iš turistų pinigų. Taip pat savaitgaliais, kai mieste lankosi daugiau turistų grupių, bus sustiprintas Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojų budėjimas, dažniau važinės socialinės tarnybos autobusas.

Vilniuje tokiems asmenims yra numatytos nakvynės, maitinimo ir medicininės pagalbos vietos, mieste nuolat patruliuoja socialinės pagalbos autobusiukas, kuris benamiams suteikia informaciją, kur jie gali gauti jiems reikiamą pagalbą, konsultuoja dėl registracijos darbo biržoje, sveikatos priežiūros paslaugų gavimo, socialinių išmokų tvarkymo ir kt. klausimais.

2013 metais 1294 benamiams suteiktos 6118 socialinės paslaugos (informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo, nakvynės, maitinimo, asmeninės higienos ir priežiūros paslaugos, skirtos vienkartinės pašalpos asmens tapatybės dokumentams pasigaminti, kitoms būtinosioms išlaidoms ir pan.).

Daugiausia pažeidimų 2012-2014 metų laikotarpiu Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai užfiksavo Aušros Vartų gatvėje. Pažeidimų buvo nustatyta ir prie Petro Povilo bažnyčios, Žvėryno bažnyčios, taip pat kitose vietose, ne tik prie maldos namų (pvz.: Gedimino prospekte, Didžiojoje gatvėje).

2014 m. dėl išmaldos prašymo ir davimo buvo nubausta 16 asmenų.

Gidai taip pat išsakė problemą ir dėl suaktyvėjusių kišenvagių. Dėl šios problemos bus kreipiamasi į Vilniaus miesto  apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trečiąjį policijos komisariatą.

 

 

About Gedas

Leave a Reply