Home / Gamta / Aktualu / Gludo ežero žuvų siaubas
Gludo ežero žuvų siaubas

Gludo ežero žuvų siaubas

2013 08 06

www.am.lt

2013 m. rugpjūčio 5 dieną buvo gautas pranešimas, kad Gludo ežere, Kelmės rajone yra pastatyti žvejybiniai statomieji tinklai.

Netrukus Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kartu su Kelmės rajono agentūros pareigūnu bei neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais atvyko prie ežero. Artėjant vakarui, nuo šalia ežero pakrantės esančios dvarvietės sodybos, pasirodė pilietis, kuris sėdo į medinę valtį ir ėmė darbuotis – traukti ir tikrinti pastatytus žvejybinius tinklus. Pareigūnams sulaukus pažeidėjo krante ir bandant sulaikyti pilietis nepakluso pareigūnų teisėtiems reikalavimams, metė įkalčius šalia sodybos tvoros, šoko per tvorą ir užsidarė sodyboje.

Norint patekti į privačią sodybos teritoriją buvo pasitelkta Telšių AVPK Kelmės PK pareigūnai. Minėtas pažeidėjas nesirodė ir policijos pareigūnams. Vėliau buvo nustatyta, kad tai Telšių rajono, Pavandenės kaimo gyventojas E.D., kuris draudžiamais įrankiais buvo sugavęs keturiasdešimt lynų, vieną lydeką, tris karosus, dvi raudes, bei vieną ešerį.

Minėtam Telšių rajono Pavandenės kaimo gyventojui bus skirta administracinė bauda pagal administracinės teisės pažeidimo kodekso 87 str. 3 d. nuo 400 iki 1000 litų, taip pat bus konfiskuota medinė valtis, bei teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą kuri siekia 9276,93 litus.

About Gedas

Leave a Reply