Home / Gamta / Iki 2015 m. sausio 24 d. pratęsė ekstremalią situaciją afrikinio kiaulių maro zonoje
Iki 2015 m. sausio 24 d. pratęsė ekstremalią situaciją afrikinio kiaulių maro zonoje

Iki 2015 m. sausio 24 d. pratęsė ekstremalią situaciją afrikinio kiaulių maro zonoje

Iki 2015 m. sausio 24 d. pratęsė ekstremalią situaciją afrikinio kiaulių maro zonoje

2014 06 10

www.vrm.lt

Šiandien surengtame Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos  (VESK)  posėdyje, kuriam pirmininkavo vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, aptarta šalies civilinės saugos būklė bei apžvelgta pažanga, valdant ekstremaliąją situaciją į afrikinio kiaulių maro rizikos zoną patenkančiuose rajonuose.

Civilinės saugos būklės šalyje 2013 m. apžvalgą pateikė Priešgaisrinės gelbėjimo departamento prie VRM (PAGD) specialistai. Jų duomenimis, pernai šalyje užregistruoti 537 ekstremalieji įvykiai ir 2 ekstremaliosios situacijos. Pastarosios buvo paskelbtos 2013 m. sausį Šilutės ir Pagėgių savivaldybėse dėl tuomet kilusio potvynio. Didžiąją dalį ekstremalių įvykių sudarė vadinamieji pavojingi radiniai, daugiausiai seni sprogmenys.

PAGD taip pat pateikė duomenis apie tai, kaip šalies valstybės institucijos ir savivaldybės vykdo VESK nurodymus dėl galimų pavojų ir ekstremalių situacijų rizikų vertinimo, prevencijos planų ir jų vykdymo. Ministras D. A. Barakauskas pastebėjo, kad ne visos institucijos pareigingai atlieka joms pavestą funkciją ir paragino kuo greičiau atlikti būtinus civilinės saugos  planavimo ir prevencijos priemonių organizavimo veiksmus.

Antruoju klausimu VESK išklausė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo ir ekstremaliosios situacijų operacijų vadovo Jono Miliaus ataskaitą apie padėtį po to, kai šalies pietryčiuose buvo paskelbta ekstremalioji situacija dėl afrikinio kiaulių maro. Atsižvelgiant į J. Miliaus pasiūlymus, VESK priėmėm sprendimą pratęsti ekstremalią situaciją nustatytoje užkrėstoje teritorijoje iki 2015 m. sausio 24 d., t. y. Alytaus miesto ir rajono, Lazdijų, Varėnos ir Šalčininkų rajonų savivaldybėse ir Druskininkų savivaldybėje.

About Gedas

Leave a Reply