Home / Naujienos / Iki metų pabaigos į darželius papildomai bus priimta dar 760 vaikų
Iki metų pabaigos į darželius papildomai bus priimta dar 760 vaikų

Iki metų pabaigos į darželius papildomai bus priimta dar 760 vaikų

Iki metų pabaigos į darželius papildomai bus priimta dar 760 vaikų

2014 06 05

www.vilnius.lt

Vilniaus miesto savivaldybė pastaruoju metu  itin daug dėmesio skiria naujų vietų darželiuose kūrimui. Jau šiemet bus atidarytas naujas 220 vietų vaikų darželis Santariškėse. Tai antras darželis Vilniuje per 20 metų.

Ateinančiais metais planuojama statyti naują taip pat 220 vietų darželį Žirmūnuose.  Pertvarkant patalpas lopšelyje-darželyje „Aušrinė“, taip pat numatyta sukurti iki 60 vietų. Buvusios Šalomo Aleichemo gimnazijos patalpose Viršuliškėse bus įsteigtas naujas 220 vietų darželis.  Suremontavus Žolyno g. 47 esančias patalpas, bus papildomai sukurta 80 vietų.

Vietos darželiuose steigiamos ne tik grupių formavimo metu, bet  ir pasibaigus registracijai. Pavyzdžiui,  šiemet iš 1380 planuojamų sukurti papildomų vietų, jau yra sukurta  520, dar 760 vietų bus sukurta iki šių metų pabaigos.  Į jas bus priimti iki šiol  į darželius nepatekę vaikai.

“Tokių yra nemažai, nes kasmet darželius baigia ir į mokyklas ar priešmokyklines grupes išeina per 5 tūkst. vaikų – tiek,  kiek jų būdavo priimama į darželius prieš 3–4 metus. Į jų vietą pretenduojančių skaičius yra kur kas didesnis. Pavyzdžiui, šiemet į darželius užsiregistruota 7615 vaikų, t. y.  2 tūkst. daugiau, nei atsirado laisvų vietų daliai buvusių darželinukų išėjus į mokyklas. Kitas opus klausimas – prioritetai. Vilniuje šiuo metu yra 125 darželiai, juos lanko beveik 26 tūkstančiai vaikų. Todėl ir buvo nustatyta tvarka, kad pirmiausia į Vilniaus darželius patektų vilniečiai. Juk – ne paslaptis, kad kasmet  į miesto ugdymo įstaigas pretenduoja per tūkstantį ne vilniečių”, – situaciją komentuoja Savivaldybės Švietimo, Kultūros ir sporto departamento vadovas Gintaras Petronis.

Pagal Vilniaus miesto Tarybos patvirtintą tvarką pirmenybė suteikiama vaikams iš šeimų, kuriose auga trys ir daugiau vaikų. Taip pat vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų, ar kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio. Pirmumo teisę turės ir vaikai, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą.  Įstaigos darbuotojų, diplomatinio korpuso darbuotojų vaikai, kalendoriniais metais įvaikinti bei nuolatinę globą turintys vaikai priimami be eilės neatsižvelgiant į teritorinį principą.

Jei nėra teisės į pirmenybę, eilės sudaromos pagal prašymo registracijos datą ir laiką. Prioritetas bus teikiamas vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota darželiui priskirtoje teritorijoje. Jei liks laisvų vietų, – tuomet vaikams, kurių gyvenamoji vieta  nėra  įstaigai priskirtoje teritorijoje, ir tik paskiausiai  –  vaikams iš kitų savivaldybių.

 

 

About Gedas

Leave a Reply