Home / Sportas / Krepšinis / Iš jaunų žaidėjų, kuris užsirekomendavo yra Arvydo Sabonio sūnus Domantas
Iš jaunų žaidėjų, kuris užsirekomendavo yra Arvydo Sabonio sūnus Domantas

Iš jaunų žaidėjų, kuris užsirekomendavo yra Arvydo Sabonio sūnus Domantas

Iš jaunų žaidėjų, kuris užsirekomendavo yra Arvydo Sabonio sūnus Domantas

2014 04 15

www.krepsinis.net

Jonas Kazlauskas jau sudėliojo Lietuvos rinktinės pasirengimo planą, tačiau vis dar sprendžia pagrindinį rebusą – kokius kandidatus kviesti ruoštis pasaulio taurės kovoms. Vyriausiasis nacionalinės komandos treneris tvirtino, kad šiuo metu kandidatų sąraše yra 27 pavardės, tačiau jų sumažės iki 24, kai reikės pateikti pirminį sąrašą FIBA organizacijai. Strategas pasidžiaugė Donato Motiejūno žaidimu Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA), tačiau jį toliau liūdina įžaidėjų situacija.

– Kokios apimties bus kandidatų sąrašas?

– Šiuo metu kandidatų sąrašas yra ištęstas iki 27 pavardžių. Kalbame su medikais ir pačiais žaidėjais, kas iš jų negalės dalyvauti. Kol kas dar labai anksti kalbėti. Planuoju, kad pasiruošimą gali pradėti panašus skaičius kaip ir pernai – apie penkiolika krepšininkų. Gali būti taip, kad kai kurie vyresni krepšininkai bus traumuoti, todėl išvysime tokį patį skaičių. Manau, kad gegužės viduryje paskelbsime kandidatų sąrašą.

– Kurie jaunieji žaidėjai šį sezoną palieka geriausią įspūdį?

– Vienas iš jaunų žaidėjų, kuris užsirekomendavo yra Arvydo Sabonio sūnus Domantas. Nors jam ir 17 metų, bet žaidžia Eurolygos komandoje. Neblogai rungtyniauja ir Mindaugas Kuzminskas. Donato Motiejūno mačiau beveik visas rungtynes, kadangi Kinijoje tam geros sąlygos. Tai, ką mačiau, labai džiugina mane. Tikiuosi, kad ir Jonas padarė tinkamas išvadas ir jo rezultatai tampa stabilesni. Negaliu pasakyti, kad jis netobulėja, bet visada norėtųsi daugiau. Deja, bet įžaidėjų pozicijoje kol kas tyla. Tai labai liūdina ir reikėtų skirti didesnį dėmesį.

– Martynas Pocius ir Linas Kleiza minėjo, kad gali praleisti pirmenybes.

– Federacijos atstovai kalbėjosi ir su Pociumi, ir Kleiza. Jie sakė, kad nori žaisti rinktinėje, jeigu nekamuos traumos ir leis sveikata.

– Kaip vertinate šio sezono LKL pirmenybių kovas?

– Šiemet labai įdomus LKL čempionatas. Visada sakiau, kad įdomiau, kai atsiranda komandos, kurio gali „įkasti“ grandams. Gerai, kai grandai aukštumoje ir skina pergales tarptautinėje arenoje, o kažkas jiems „įkanda“ vietiniame čempionate. Dabar situacija yra kitokia – „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ atrodo susilpnėjęs. Aišku, reikėtų pasakyti, kad „Neptūnas“, „Šiauliai“ ir „TonyBet“ tikrai pajėgios komandos.

– Daug diskusijų sukėlė FIBA noras rengti atranką sezono metu. Ką apie tai manote?

– Būtų nesąmonė, jeigu žaistų rinktinė ir joje nebūtų geriausių žaidėjų. Juk tam ir yra rinktinė, kad būtų visi geriausi. Akivaizdu, kad tvarkaraščiai yra nesutvarkyti, nes kažkam trūksta poilsio, kažkur per daug rungtynių. Reikia viską taip sutvarkyti, kad matytume geriausius žaidėjus. Varžybos žiūrovams turi kelti didelį susidomėjimą.

– Ką galite pasakyti apie būsimus varžovus planetos pirmenybių grupėje?

– Buvęs Australijos rinktinės treneris sakė, kad šiemet australų komanda bus labai talentinga, jauna ir pavojinga. Visos rinktinės mūsų grupėje yra įdomios. Taip pat ir mes įdomūs, o ką ne?

 

 

 

About Gedas

Leave a Reply