Home / Gamta / Aktualu / Kaip pasiruošti kelionei su augintiniu
Kaip pasiruošti kelionei su augintiniu..

Kaip pasiruošti kelionei su augintiniu

Kaip pasiruošti kelionei su augintiniu

2014 09 04

www.vmvt.lt

Gyventojai, norintys keliauti su gyvūnais augintiniais, turi pasirūpinti, kad kelionių metu jų šunys, katės ar kiti naminiai gyvūnėliai nepatirtų streso, būtų transportuojami kiek įmanoma geresnėmis sąlygomis. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų parengtos rekomendacijos padės pasirinkti augintiniams tinkamą transportavimo įrangą.

Svarbiausias reikalavimas – dydis ir erdvė
Tinkamas gyvūno augintinio krepšys, dėžė ar narvas turi būti pakankamo dydžio, kad gyvūnas joje galėtų stovėti, gulėti ar sėdėti normaliose padėtyse. Kelionės metu gyvūnai turėtų būti apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, skersvėjų ar šalčio. Be to, specialistai rekomenduoja „trumpanosių“ veislių šunims (anglų, prancūzų buldogams, mopsams, pekinams, Bostono terjerams) ir kai kurių veislių katėms (Pekino, Himalajų, egzotų trumpaplaukių veislių) parinkti šiek tiek didesnes transportavimo dėžes, kad būtų daugiau laisvos erdvės ir geresnė ventiliacija. Beje, katės stresinėse situacijose jaučiasi saugesnės ir ramesnės, kai bent kelios transportavimo dėžės sienelės būna uždengtos.
Gyvūnų pratinimas
Keliones su gyvūnais pravartu planuoti iš anksto ir transportavimo dėžes įsigyti bent mėnesį prieš keliaujant, kad augintinius galima būtų palaipsniui pripratinti prie jų.
Taip pat rekomenduojama gyvūnus pažymėti išoriniais ženklais (pvz. antkakliais su nurodytais savininkų kontaktais), kad kelionės metu jiems netikėtai ištrūkus, galima būtų greitai nustatyti savininkus. Jei ruošiamasi keliauti oro transportu, nerekomenduojama šerti augintinių likus 6-8 val. iki skrydžio.
Pasiruošimai
Ruošiantis įsigyti transportavimo dėžes ar narvelius, svarbu įsitikinti, kad jie pagaminti iš tvirtos, lengvai plaunamos medžiagos, durelės tvirtai užsidaro. Jei dėžės su ratukais, kelionės metu juos rekomenduojama laikinai nuimti, kad neriedėtų. Jei iš konstrukcijos nematyti, kur jos pagrindas, o kur viršus, reikėtų kryptinėmis rodyklėmis pažymėti taisyklingą laikymo padėtį, plastikines tvirtinimo detales rekomenduojama pakeisti metaliniais varžtais. Tai ypač svarbu, kai augintinis transportuojamas orlaivių, laivų ar traukinių bagažo skyriuose.
Kelionėje
Specialistai pataria transportavimo dėžę kelionių metu laikyti ant stabilaus, tvirto pagrindo, nedėti ant lentynų nekabinti ant kabyklų, jei yra galimybių, papildomai prisegti ar pririšti. Keliaujant su šunimis ar katėmis, dėžių pagrindą pravartu iškloti skysčius sugeriančiais paklotais (šiaudų, šieno ar medžio drožlių naudojimas oro transporte draudžiamas) ar kitokiu kraiku, jei vežami graužikai ar triušiai.

About Gedas

Leave a Reply