Home / Naujienos / Lietuvoje / Kitą savaitę Lietuvoje jau pasirodys žiema
žiema

Kitą savaitę Lietuvoje jau pasirodys žiema

Lietuvoje Pasirodys Žiema

Įsibėgėja lapkričio trečiasis dešimtadienis. Pagal daugiamečius klimato rodiklius, šį dešimtadienį daugelyje šalies rajonų vidutinė paros temperatūra jau nuslūgsta žemiau nulio laipsnių – prasideda žiema. Anksčiausiai atšąla rytiniuose rajonuose, jau lapkričio 20–22 d. daugiametė vidutinė paros temperatūra iš teigiamos virsta neigiama.

Pietvakarių Lietuvoje šis pokytis vyksta vėliau – paskutinėmis mėnesio dienomis. Pajūryje vidutinė paros temperatūra žemiau nulio laipsnių dažniausiai nusistovi tik gruodžio viduryje. Bet šįmet lapkričio temperatūros eiga kol kas nenori paklusti klimato normoms. Pastarųjų dienų paros temperatūros vidurkis dar dažnai siekia 4–6 laipsnius šilumos, kartais ir dar daugiau. Pirmųjų dviejų šio lapkričio dešimtadienių vidutinė temperatūra šalyje sudaro apie 5–6, pajūryje apie 8 laipsnius šilumos ir vidutiniškai 2–3 laipsniais viršija standartinę klimato normą.

Šią savaitę, virš Rytų Europos pasklidus iš pietų atslinkusiam šiltam, bet debesuotam orui, nakties ir dienos temperatūros skirtumas labai sumažėjo. Pavyzdžiui, trečiadienį aukščiausia dienos temperatūra kilo iki 6–9 laipsnių šilumos, tokia pat išliko ir ketvirtadienio naktį. Šiandien orai mažai keisis. Šiluma, pasklidusi virš mūsų šalies, dar nesitraukia. Aktyvesni slėgio centrai toli, oro judėjimas menkas, tad, kaip ir vakar, dangų aptrauks žemų, gal net dar tirštesnių debesų klodas. Daug kur gali silpnai lynoti ar dulkti. Vietomis per dieną išsilaikys rūkas. Temperatūra svyruos apie 6–9 laipsnius šilumos.

Panašūs orai išliks ir šeštadienį. Naktį ir dieną kabos žemų pilkų debesų masyvas. Daugelyje rajonų krapnos nedidelis lietus, dieną Vidurio Lietuvoje jis bus įkyresnis. Vietomis drieksis rūkas. Temperatūra naktį nenukris žemiau nei 5–8 laipsniai šilumos, o ir dieną temperatūros pokytis bus nejuntamas, apie 6–9 laipsnius šilumos. Tačiau šilti vėlyvo rudens orai bus jau nebeilgai. Sekmadienio dieną prasidės esminis orų cirkuliacijos pokytis. Iš šiaurės per Skandinaviją plūstelės stipri šalto arktinio oro srovė, popiete atnešdama į Lietuvą šlapdribą ir sniegą. Tad paskutinę lapkričio savaitę pradėsime jau žiemiškais orais.. Nors niekam nepatinka šaltis žiema į mūsų gyvenimus atneša ir labai naudingų pokyčių.

Šaltinis: Lrytas.lt

Žymės: Žiema, Orai, Lietuva

About Jonas Tautvydas

Leave a Reply