Home / Naujienos / Lietuvos ir Azijos politikos ir verslo atstovai susirinko į pirmąjį Azijos šalių verslo forumą Vilniuje
Lietuvos ir Azijos politikos ir verslo atstovai susirinko į pirmąjį Azijos šalių verslo forumą Vilniuje

Lietuvos ir Azijos politikos ir verslo atstovai susirinko į pirmąjį Azijos šalių verslo forumą Vilniuje

Lietuvos ir Azijos politikos ir verslo atstovai susirinko į pirmąjį Azijos šalių verslo forumą Vilniuje

2014 06 09

www.vilnius.lt

Daugiau nei 150 Lietuvos ir Azijos politikos ir verslo atstovų susirinko į pirmąjį Azijos šalių verslo forumą Vilniuje, pristatytos investavimo galimybės.

Birželio 6 d. Vilniuje vyko pirmasis Lietuvoje Azijos šalių verslo forumas. Jo metu dalintasi patirtimi, pristatyti sėkmingo investavimo pavyzdžiai bei perspektyvos Lietuvos verslininkams plėtoti ekonominius ryšius Azijoje.

Forume atidarymo kalbą sakęs Vilniaus meras Artūras Zuokas gausioms Azijos šalių delegacijoms Lietuvos sostinę pristatė, kaip placdarmą, būsimai verslo plėtrai Vakarų Europoje.

„Besikeičianti pasaulio geopolitinė situacija ir vyraujantis neapibrėžtumas Rusijos rinkoje koreguoja Lietuvos eksporto kryptis. Mes norime visiems čia susirinkusiems padėti pažinti Azijos šalių regiono rinkas ir investavimo galimybes, o svečiams iš Azijos šalių – pažinti Vilnių, kaip langą į Europą“, – kalbėjo A.Zuokas.

Forume dalyvavo Lietuvos Respublikos Užsienio, Ūkio, Žemės ūkio ir Susisiekimo ministerijų atstovai, Azijos šalių: Japonijos, Indijos, Indonezijos, Kazachstano, Tailando ambasadoriai, gausios verslininkų delegacijos Iš Japonijos, Indijos, Malaizijos, Vietnamo, Kinijos. Kiekvienos šalies atstovai dalijosi savo patirtimi, investavimo sėkmės Lietuvoje receptais.

Lietuvos verslo ir politikos atstovai pristatė Azijos svečiams investavimo galimybes Lietuvoje.  Taip pat pristatyti sėkmingai mūsų šalyje įgyvendinti Azijos šalių projektai, daugiausia Vilniaus regione.

Daugiausia Lietuvoje yra investuojama į aukštųjų, IT technologijų, lazerių gamybos plėtrą. Tai tokios garsios firmos kaip japonų „Hitachi“, „Olympus“, „Conica Minolta“, Indonezijos – „Indorama PET“, kinų „Huawei“ ir „Lenovo“.

Azijoje pirmiausia Japonijoje yra laukiama Lietuvos baldų, optinių prietaisų, tabako, tekstilės, žuvies ir maisto pramonės gaminių.

Pagrindinis forumo tikslas – skatinti Lietuvos ir Azijos įmonių bendradarbiavimą per verslo asociacijas ir ambasadas. Šių metų forumo dėmesys buvo skiriamas maisto pramonei, tekstilei, Lietuvos verslo plėtros Azijos regionuose galimybėms, Azijos šalių ir Lietuvos regionų verslo politikos ir investicinės aplinkos apžvalgai.

 

 

About Gedas

Leave a Reply