Home / Sportas / Krepšinis / LKL finalo serijoje, „Neptūnas“ parklupdė „Žalgirį“
LKL finalo serijoje, „Neptūnas“ parklupdė „Žalgirį“

2014 05 23

Įsibėgėjęs Klaipėdos „Neptūno“ traukinys neketina sustoti. Pirmą kartą klubo istorijoje į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą patekę Kazio Maksvyčio auklėtiniai seriją pradėjo įspūdinga pergale – klaipėdiečiai namuose 71:59 (11:21, 17:15, 23:17, 20:6) ant menčių patiesė čempionų titulą ginantį Kauno „Žalgirį“.

Serijoje iki keturių pergalių „Neptūnas“ pirmauja 1:0, antrosios rungtynės bus žaidžiamos pirmadienį Kaune.

Rungtynių eiga

Susitikimo pradžioje aikštelėje įsivyravo nervingas, kupinas techninio broko žaidimas. Martynas Pocius pelnė pirmuosius 5 „Žalgirio“ taškus, tačiau „Neptūno“ komandoje per dvi minutes net 3 kamuolius puolime atkovojo Edgaras Ulanovas. Sužaidus keturias minutes, Pauliaus Jankūno taiklūs baudos metimai padidino žalgiriečių pranašumą iki 8 taškų (10:2). Taškų badą „Neptūnas“ nutraukė tik likus žaisti keturias minutes (4:11). Po kelių akimirkų itin gražų perdavimą Pauliui Jankūnui atliko Šarūnas Jasikevičius. „Žalgirio“ kapitonas smeigė tolimą metimą ir svečių pranašumas tapo dviženklis (16:6). Prasidėjus paskutinei minutei, iniciatyvos ėmėsi Tyrone‘as Brazeltonas – amerikietis dviem drąsiais reidais skrodė „Žalgirio“ gynybą ir pelnė lengvus taškus (11:19). Iki finalinės kėlinio sirenos „status quo“ atstatė Artūras Gudaitis (21:11).

Antrąjį ketvirtį šeimininkai pradėjo kur kas užtikrinčiau nei rungtynes. Pirmąsias dvejas kėlinio minutes klaipėdiečiai pradėjo 6:2 ir svečių pranašumas kaipmat aptirpo – 17:23. Iniciatyvos „Žalgirio“ gretose mėgino imtis 10–ąjį tašką pelnęs Martynas Pocius, tačiau netrukus „Neptūnas“ dar labiau priartėjo – 21:25. Ketvirčiui įpusėjus, Klaipėdos krepšininkams krepšys tarsi užsirišo – pro šalį skriejo klaipėdiečių tritaškiai, metimai iš vidutinio nuotolio. „Žalgiris“ susigrąžino“ dviženklę persvarą – 32:22. Tik kėlinio pabaigoje ledus pralaužė Valdo Vasyliaus baudos metimai. Po jų sekė galingas Simo Galdiko dėjimas su pražanga (27:32). Pirmąją rungtynių pusę užbaigė du taiklūs Š.Jasikevičiaus metimai (36:28).

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ pustrečios minutės negalėjo pralaužti varžovų gynybos, tuo tarpu aikštės šeimininkai priartėjo (36:32). Atsigavę žalgiriečiai laimėjo atkarpą 6:0 ir susigrąžino dviženklį atotrūkį (42:32). Abi komandos žaidimą ėmė labiau grįsti puolimu (48:39). „Neptūnui“ „juodai“ nesisekė atakuoti iš trijų taškų zonos – pro šalį skriejo visi 14 tritaškių. Galiausiai šią nesėkmingą seriją kėlinio pabaigoje nutraukė Justas Sinica, kuris netrukus dar kartą pataikė iš toli (53:48). Likus žaisti 4 sekundes Artūro Milaknio pražangą išprovokavęs M.Mažeika realizavo pirmąjį baudos metimą, o po netaiklaus antrojo pirmasis prie kamuolio suskubo J.Sinica, kuris su sirena dar labiau sumažino deficitą – 51:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai toliau lipo „Žalgiriui“ ant kulnų (53:55). G.Krapiko auklėtinių puolimas strigo, tuo tarpu E.Ulanovo inicijuotas spurtas 8:0 pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė „Neptūną“ į priekį (61:57). „Žalgirio“ taškų badas tęsėsi, koją kauniečiams kišo ir klaidos. Tvirtai mačo eigą kontroliavę klaipėdiečiai siuntė varžovus į nokdauną – likus žaisti mažiau nei 3 minutes „Neptūnas“ pirmavo 65:57. Svečiai bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau šis ginklas strigo, tuo tarpu uostamiesčio ekipa artėjo link sensacijos (69:59). Finalinė sirena skelbė klaipėdiečių pergalę 71:59.

„Neptūnas“: Tyrone‘as Brazeltonas (8/9 dvitaškiai, 5 atk. kam., 5 rez. perd.) 16, Martynas Mažeika (7 atk. kam.) 12, Simas Galdikas (6 atk. kam., 3 blk.) 11, Justas Sinica 10, Marius Runkauskas ir Edgaras Ulanovas (9 atk. kam.) po 7.

„Žalgiris“: Šarūnas Jasikevičius ir Justinas Dentmonas po 13, Martynas Pocius 10, Artūras Gudaitis 8, Paulius Jankūnas (11 atk. kam., 5 rez. perd.) 7, Vytenis Lipkevičius 5.

Įsibėgėjęs Klaipėdos „Neptūno“ traukinys neketina sustoti. Pirmą kartą klubo istorijoje į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą patekę Kazio Maksvyčio auklėtiniai seriją pradėjo įspūdinga pergale – klaipėdiečiai namuose 71:59 (11:21, 17:15, 23:17, 20:6) ant menčių patiesė čempionų titulą ginantį Kauno „Žalgirį“. Serijoje iki keturių pergalių „Neptūnas“ pirmauja 1:0, antrosios rungtynės bus žaidžiamos pirmadienį Kaune. Rungtynių eiga Susitikimo pradžioje aikštelėje įsivyravo nervingas, kupinas techninio broko žaidimas. Martynas Pocius pelnė pirmuosius 5 „Žalgirio“ taškus, tačiau „Neptūno“ komandoje per dvi minutes net 3 kamuolius puolime atkovojo Edgaras Ulanovas. Sužaidus keturias minutes, Pauliaus Jankūno taiklūs baudos metimai padidino žalgiriečių pranašumą iki 8 taškų (10:2). Taškų badą „Neptūnas“ nutraukė tik likus žaisti keturias minutes (4:11). Po kelių akimirkų itin gražų perdavimą Pauliui Jankūnui atliko Šarūnas Jasikevičius. „Žalgirio“ kapitonas smeigė tolimą metimą ir svečių pranašumas tapo dviženklis (16:6). Prasidėjus paskutinei minutei, iniciatyvos ėmėsi Tyrone‘as Brazeltonas – amerikietis dviem drąsiais reidais skrodė „Žalgirio“ gynybą ir pelnė lengvus taškus (11:19). Iki finalinės kėlinio sirenos „status quo“ atstatė Artūras Gudaitis (21:11). Antrąjį ketvirtį šeimininkai pradėjo kur kas užtikrinčiau nei rungtynes. Pirmąsias dvejas kėlinio minutes klaipėdiečiai pradėjo 6:2 ir svečių pranašumas kaipmat aptirpo – 17:23. Iniciatyvos „Žalgirio“ gretose mėgino imtis 10–ąjį tašką pelnęs Martynas Pocius, tačiau netrukus „Neptūnas“ dar labiau priartėjo – 21:25. Ketvirčiui įpusėjus, Klaipėdos krepšininkams krepšys tarsi užsirišo – pro šalį skriejo klaipėdiečių tritaškiai, metimai iš vidutinio nuotolio. „Žalgiris“ susigrąžino“ dviženklę persvarą – 32:22. Tik kėlinio pabaigoje ledus pralaužė Valdo Vasyliaus baudos metimai. Po jų sekė galingas Simo Galdiko dėjimas su pražanga (27:32). Pirmąją rungtynių pusę užbaigė du taiklūs Š.Jasikevičiaus metimai (36:28). Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ pustrečios minutės negalėjo pralaužti varžovų gynybos, tuo tarpu aikštės šeimininkai priartėjo (36:32). Atsigavę žalgiriečiai laimėjo atkarpą 6:0 ir susigrąžino dviženklį atotrūkį (42:32). Abi komandos žaidimą ėmė labiau grįsti puolimu (48:39). „Neptūnui“ „juodai“ nesisekė atakuoti iš trijų taškų zonos – pro šalį skriejo visi 14 tritaškių. Galiausiai šią nesėkmingą seriją kėlinio pabaigoje nutraukė Justas Sinica, kuris netrukus dar kartą pataikė iš toli (53:48). Likus žaisti 4 sekundes Artūro Milaknio pražangą išprovokavęs M.Mažeika realizavo pirmąjį baudos metimą, o po netaiklaus antrojo pirmasis prie kamuolio suskubo J.Sinica, kuris su sirena dar labiau sumažino deficitą – 51:53. Ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai toliau lipo „Žalgiriui“ ant kulnų (53:55). G.Krapiko auklėtinių puolimas strigo, tuo tarpu E.Ulanovo inicijuotas spurtas 8:0 pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė „Neptūną“ į priekį (61:57). „Žalgirio“ taškų badas tęsėsi, koją kauniečiams kišo ir klaidos. Tvirtai mačo eigą kontroliavę klaipėdiečiai siuntė varžovus į nokdauną – likus žaisti mažiau nei 3 minutes „Neptūnas“ pirmavo 65:57. Svečiai bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau šis ginklas strigo, tuo tarpu uostamiesčio ekipa artėjo link sensacijos (69:59). Finalinė sirena skelbė klaipėdiečių pergalę 71:59. „Neptūnas“: Tyrone‘as Brazeltonas (8/9 dvitaškiai, 5 atk. kam., 5 rez. perd.) 16, Martynas Mažeika (7 atk. kam.) 12, Simas Galdikas (6 atk. kam., 3 blk.) 11, Justas Sinica 10, Marius Runkauskas ir Edgaras Ulanovas (9 atk. kam.) po 7. „Žalgiris“: Šarūnas Jasikevičius ir Justinas Dentmonas po 13, Martynas Pocius 10, Artūras Gudaitis 8, Paulius Jankūnas (11 atk. kam., 5 rez. perd.) 7, Vytenis Lipkevičius 5.