Home / Gamta / Aktualu / Mėgėjiškos žvejybos taisyklių pakeitimai
Mėgėjiškos žvejybos taisyklių pakeitimai

Mėgėjiškos žvejybos taisyklių pakeitimai

Mėgėjiškos žvejybos taisyklių pakeitimai

2013 09 06

www. am.lt

Rugsėjo 2 d. prasidėjusi akcija „Lašiša-2013“ vyks iki lapkričio 20 dienos. Jos tikslas – užtikrinti lašišų ir šlakių migracijos kelių ir neršto apsaugą. Su šia akcija taip pat įsigaliojo ir tam tikri Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pasikeitimai.

– Nuo šiol sugavus lašišą ar šlakį, per 5 min. turi būti nuplėšiama pažymėta žvejo mėgėjo kortelės dalis, ir tokia kortelė jau nebegalioja. Jeigu žvejas buvo įsigijęs tik šią kortelę ir neturi žvejo mėgėjo bilieto, jis nebeturi teisės toliau žvejoti ne tik lašišas, bet ir kitas žuvis.

– Gabenant sugautą lašišą ar šlakį privaloma turėti jų teisėtą įsigijimą patvirtinantį dokumentą – žvejo mėgėjo kortelę lašišų ir šlakių žvejybai. Prieš važiuojant į žūklę turite išsiaiškinti, ar jūsų pasirinktoje vietoje tikrai galima žvejoti, nes gaudyti lašišas ir šlakius galima tik tam tikru laiku ir tam tikruose upių ruožuose.

– Dar viena naujovė – nuo šiol žvejybos leidimus galės įsigyti ir svečiai iš užsienio.

Aplinkos ministerija primena, kad norintieji gaudyti lašišines žuvis tam skirtose nustatytose vietose privalo įsigyti žvejo mėgėjo kortelę, kuri 1 dienai kainuoja 10 Lt. Ją galima nusipirkti naudojantis elektronine aplinkosaugos leidimų informacine sistema ALIS http://alis.am.lt. Nuo rugsėjo 5 d. tokią kortelę jau bus galima įsigyti ir „Perlo“ terminaluose.

Gaudant lašišines žuvis būtina žinoti:

– Leidžiama žvejoti tik didesnes kaip 65 cm ilgio lašišas ar šlakius.

– Per vieną žvejybą galima sugauti tik vieną lašišą ar šlakį.

– Žvejoti lašišas ar šlakius galima tik tam tikru laiku ir tam tikruose upių ruožuose.

– Draudžiama prekiauti sužvejotomis lašišomis ar šlakiais.

Atsakomybė už žvejybos taisyklių pažeidimus

Už lašišos ar šlakio sugavimą be žvejo mėgėjo kortelės gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda nuo 25 Lt iki 200 Lt su pažeidimo padarymo įrankių (pvz., spiningo) ir priemonių (pvz., valties) konfiskavimu ar be jo. Už lašišos ar šlakio sugavimą draudžiamais žvejybos įrankiais (pvz., tinklu, žeberklu ar pan.) numatyta bauda nuo 400 iki 1000 litų.

Taip pat pažeidėjas turi atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą. Pvz., už vieną neteisėtai sugautą lašišą ar šlakį teks sumokėti daugiau kaip du tūkstančius litų. Jeigu ši žuvis neteisėtai sugaunama ichtiologiniame draustinyje ar rezervate, taikomas trigubas padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinis įkainis – už lašišą tektų sumokėti daugiau kaip 6 tūkst. litų.

About Gedas

Leave a Reply