Home / Gamta / Aktualu / P. Abukevičiaus premija – filmui „Ežerų dugne“
P. Abukevičiaus premija – filmui „Ežerų dugne“

P. Abukevičiaus premija – filmui „Ežerų dugne“

P. Abukevičiaus premija – filmui „Ežerų dugne“

2014 09 09

www.am.lt

Vakar buvo paskelbti ir apdovanoti šiemetiniai Petro Abukevičiaus premijos laimėtojai. Tai filmas „Ežerų dugne“ (autorės – Akvilė Anglickaitė ir Irma Stanaitytė, prodiuseris – Andrius Daniulaitis)  ir Lietuvos paukščių balsų „metraštininkas“, garso režisierius Vidmantas Blažys.

Apdovanojimo iškilmės tradiciškai surengtos per P. Abukevičiaus gimtadienį, rugsėjo 8-ąją, LRT klube. Jos šįkart buvo pradėtos tylos minute pagerbiant rugsėjo 6 d. mirusį žymų gamtininką, televizijos laidų kūrėją, profesorių Ričardą Kazlauską.

Premijai pateiktus darbus vertino televizijos žurnalistės Dalios Kutraitės vadovaujama komisija. Šią komisiją sudarė premijos steigėjų – Aplinkos ir Kultūros ministerijų bei LRT – deleguoti atstovai.

Apdovanojimus laimėtojams įteikė aplinkos viceministras Linas Jonauskas ir kultūros viceministras Darius Mažintas. Laurus pelniusį filmą „Ežerų dugne“ Akvilė Anglickaitė ir Irma Stanaitytė su prodiuseriu Andriumi Daniulaičiu kūrė ketverius metus. Tai pasakojimas apie keturių Lietuvos ežerų povandeninį pasaulį.

Vidmantas Blažys premiją pelnė už unikalius Lietuvos gamtos garsų įrašus. Ši premija jam skirta jau antrą kartą. Pirmą sykį Vidmantas Blažys buvo apdovanotas kartu su pirmuoju Petro Abukevičiaus premijos laureatu, žinomu dokumentinių filmų apie gamtą autoriumi Vytautu Jankevičiumi 1999 m. kaip jo kūrybinės grupės narys.

Kasmetinę Petro Abukevičiaus premiją 1998-aisiais įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos ir Lietuvos televizija garsiam režisieriui ir operatoriui, gyvosios gamtos dainiui Petrui Abukevičiui atminti ir siekiant skatinti tęsti jo misiją – kurti filmus apie gamtą. Per pastarąjį dešimtmetį premiją yra gavę filmų kūrėjai Kęstutis Verbickas, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, Vytautas Vitkauskas, Gintautas Alekna, Birutė Bražinskaitė, Kastytis Mačiūnas, Eugenijus Drobelis, Jonas Bilinskas, Mindaugas Survila, Vytas Jankevičius, Mantas Jancevičius ir Valdas Mikolaitis.

 

About Gedas

Leave a Reply