Home / Gamta / Aktualu / Pasisveikinimas su rudeniu Kuršių nerijos nacionaliniame parke
Pasisveikinimas su rudeniu Kuršių nerijos nacionaliniame parke

Pasisveikinimas su rudeniu Kuršių nerijos nacionaliniame parke

Pasisveikinimas su rudeniu Kuršių nerijos nacionaliniame parke

2013 09 19

www.am.lt

Sekmadienį, rugsėjo 22 d., 19.30 val. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia į Rudens lygiadienio šventę. Juodkrantėje, Gintaro įlankoje, suliepsnos menininkų sukurtos nendrinės skulptūros. Šiemet bus išskirtinis reginys – skulptūros liepsnos akustinių spalvų fone.

Švente bus pažymėta astronominio rudens pradžia ir atsisveikinta su žiemoti iškeliaujančia saule. Nendrinių skulptūrų virsmas skulptūriniais laužais per rudens lygiadienį jau tapo gražia tradicija Kuršių nerijoje. Vasaros pradžioje per tarptautinį simpoziumą skulptūras iš nendrių kūrė Lietuvos ir Latvijos menininkai. Neįkainojamos patirties šiame projekte turi broliai Vytautas ir Kęstutis Musteikiai, skulptorius Žilvinas Danys su architektu Dominu Puloku ir latvis Andris Kapustas. Jaunoji karta – Kęstučio Musteikio sūnūs Argaudas ir Jogilas – Kuršių nerijai padovanojo jų sukurtą nendrinę skulptūrą „Krivio malda“.

Per Lygiadienio šventę taip pat suliepsnos Kęstučio Musteikio 6,5 metro aukščio skulptūra „Lygiadienis”, vaizduojanti du elnius devyniaragius. Baltų mitologijoje elnias – mistinė būtybė, kurio raguose įsikūręs visas pasaulis. Du elniai vienas prieš kitą ir tarp jų saulė – lygiadienis. Liepsnos ir Žilvino Danio ir Domino Puloko skulptūra „Saulės ratas” . Ji siejama su dangaus kūnais – Saule ir Aušrine žvaigžde.

Rugsėjo 22 d. bus paminėta ir Baltų vienybės diena. Daugelyje nacionalinių ir regioninių parkų ant kalnų ir piliakalnių vyks Baltų vienybės ugnies sąšauka. Jos esmė – aplankyti baltams atmintinas vietas, uždegti ugnis ant kalnų ar kitose su baltų istorija susijusiose vietose ir sujungti baltų genčių palikuonis.

About Gedas

Leave a Reply