Home / Gamta / Aktualu / Pirmą kartą teismo sprendimu jau konfiskuotas brakonieriaus automobilis
Pirmą kartą teismo sprendimu jau konfiskuotas brakonieriaus automobilis

Pirmą kartą teismo sprendimu jau konfiskuotas brakonieriaus automobilis

Pirmą kartą teismo sprendimu jau konfiskuotas brakonieriaus automobilis

2014 09 11

www.am.lt

Vakar Varėnos r. apylinkės teismas išnagrinėjo brakonieriaus, sumedžiojusio stirniną ir šerną, bylą ir skyrė jam 3 tūkst. litų administracinę baudą, atėmė teisę medžioti vieniems metams ir konfiskavo neteisėtai sumedžiotiems gyvūnams gabenti panaudotą automobilį „Audi“, šautuvą ir 55 šovinius.
„Tai pirmasis teismo nutarimas konfiskuoti pažeidėjo automobilį per pastaruosius tris mėnesius, kai jau galioja sugriežtintos Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) nuostatos, susijusios su neteisėta medžiokle. Šis nutarimas – tai ženklas, kad naujosios nuostatos nėra „popierinės“, kad jos yra taikomos ir veiksmingos“, – sako aplinkos viceministras Linas Jonauskas.
Šias Aplinkos ministerijos pasiūlytas ATPK pataisas Seimas priėmė gegužės pabaigoje. Jos numato, kad brakonieriui gali būti skirta nuo 3 tūkst. Lt iki 6 tūkst. Lt administracinė bauda su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu.

Minėtąjį brakonierių Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Varėnos r. agentūros pareigūnai sulaikė birželio pabaigoje. Jis, kaip „Žilinų“ medžiotojų būrelio narys, dalyvavo medžioklėje būrelio plotuose Varėnos rajone ties Kareivonių kaimu. Neturėdamas licenzijos nušovė stirniną, po to šerną. Šį įkrovė į automobilį, nusivežęs į sodybą nulupo, po to grįžo į medžioklės vietą ir, sumedžioto stirnino nepažymėjęs nustatytos formos žymekliu, jo neįrašęs į medžioklės lapą ir apie jį nepranešęs medžioklės vadovui, įsikrovė į automobilį ir išsivežė. Be 3 tūkst. litų administracinės baudos, už abu neteisėtai sumedžiotus gyvūnus pažeidėjas taip pat turės atlyginti 10 tūkst. litų gamtos ištekliams padarytą žalą. Teismo nutarimą administracinėje byloje jis gali per 20 dienų apskųsti apeliacine tvarka.

Šio pažeidėjo bendražygio administracinio teisės pažeidimo bylą teismas nagrinės spalio 20 dieną. Jam taip pat gresia nuo 3 tūkst. Lt iki 6 tūkst. Lt administracinė bauda ir šautuvo konfiskavimas.

Šiuo metu šalyje yra sulaikyti dar penki neteisėtai medžioklei panaudoti automobiliai, kurie turėtų būti konfiskuoti teismų sprendimais.

 

About Gedas

Leave a Reply