Home / Naujienos / Šį šeštadienį vyks saugaus eismo renginys visai šeimai „Eismo kiškiai“
Šį šeštadienį vyks saugaus eismo renginys visai šeimai „Eismo kiškiai“

Šį šeštadienį vyks saugaus eismo renginys visai šeimai „Eismo kiškiai“

Šį šeštadienį vyks saugaus eismo renginys visai šeimai „Eismo kiškiai“

2014 09 06

www.vilnius.lt

Šį šeštadienį, rugsėjo 6 d., 11–18 val. vaikai su tėvais kviečiami į nemokamą saugaus eismo renginį visai šeimai „Eismo kiškiai“, kuriame galės išmokti ar pasikartoti, kaip saugiai elgtis kelyje. Renginys vyks Vilniuje prie Baltojo tilto – jo metu policijos, Raudonojo Kryžiaus ir „Regitros“ atstovai mokys mažuosius ir suaugusius saugaus eismo principų, renginio dalyvių laukia ir šventinis koncertas.

Remiantis Lietuvos Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šių metų sausio–liepos mėnesiais eismo įvykių metu jau nukentėjo 441 vaikas ir tai yra beveik penktadaliu daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojas Julius Morkūnas teigia, jog gyventojų saugumas – vienas prioritetinių savivaldybės tikslų.

„Tikime, kad viena iš priemonių pasirūpinti nelaimių kelyje prevencija yra visuomenės švietimas, todėl kviečiame tėvus su vaikais aktyviai dalyvauti edukaciniame renginyje „Eismo kiškiai“ ir pasisemti šiuo metų laiku itin reikalingų žinių“, – sako J. Morkūnas.

Savivaldybės atstovas atkreipia dėmesį, jog saugaus elgesio kelyje vaikus reikia pradėti mokyti kaip galima anksčiau – net tuomet, kai vaikas dar atrodo per mažas mokytis taisyklių, ir savo elgesiu jiems reikia rodyti teigiamą pavyzdį. Rekomenduojama, kad tėvai vaikščiodami kartu su mažamečiais,  nuolat gilintų jų žinias, komentuodami kelyje pasitaikančias situacijas.

Renginio metu Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovai specialiai sukonstruotoje gatvėje žaidimų forma ir padedant linksmiems personažams mokys vaikus spręsti eismo situacijas, vyks viktorinos. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizuojamoje pirmosios pagalbos mokyklėlėje draugijos atstovai mokys esminių įgūdžių, kaip suteikti pirmąją pagalbą.

Renginio metu įvairaus amžiaus vaikai kartu su tėvais tai pat galės dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, piešinių konkursuose ir pan. Atskiroje erdvėje suaugusieji galės atlikti specialų „Regitros“ testą ir pasitikrinti kelių eismo taisyklių žinias.

„Eismo kiškiai“ metu vyks ir šventinis koncertas, kuriame pasirodys „Tele bim-bam“, Mantas Wizard, Stano su Ieva Bogdonavičiūte, Eglė Jurgaitytė, merginų grupė „Roxy 5“, ISM universiteto grupė „JOEL“, grupė „Saulės vaikai“ ir vaikų pop choras „HEY“, Diana Dargienė su dukra Une, šokėjų grupė „Be good“, Balio Dvariono muzikos mokyklos auklėtiniai ir kt.

Socialinį renginį „Eismo kiškiai“ inicijuoja šeimos saugumu besirūpinanti bendrovė „Mokilizingas“, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Raudonasis kryžius, Vilniaus apskrities VPK kelių policijos valdyba ir „Regitra“.

 

About Gedas

Leave a Reply