Home / Naujienos / Sostinėje bus įrengtos mažiausiai 103 stebėjimo kameros
Sostinėje bus įrengtos mažiausiai 103 stebėjimo kameros

Sostinėje bus įrengtos mažiausiai 103 stebėjimo kameros

Sostinėje bus įrengtos mažiausiai 103 stebėjimo kameros

2014 09 09

www.vilnius.lt

Vilniaus miesto savivaldybėje naujomis bus pakeisto senos vaizdo stebėjimo kameros. Iš viso pirmuoju etapu bus įrengtos planuojama įrengti 103 vaizdo stebėjimo kameros, o dar 34 kameros bus įrengtos atsižvelgiant į poreikį. Planuojama, kad kameros bus įrengtos kitų metų pradžioje. Artimiausiu metu bus skelbiamas vaizdo kamerų sistemos vaizdo transliavimo paslaugų konkursas.

Sumontavus naujas vaizdo kameras tikimąsi automatizuoti stebėjimą, kad pati sistema fiksuotų tam tikrus įvykius ir atkreiptų į juos dėmesį. Vaizdo kamerų užfiksuoti vaizdai būtų perduodami ne tik į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, bet ir į Savivaldybės administracinį pastatą, todėl Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai galės matyti vaizdo kamerų užfiksuotus vaizdus ir efektyviau organizuoti savo darbą.

Naujosios kameros pakeis šiuo metu veikiančias, tačiau morališkai pasenusias vaizdo kameras. Taip pat jos bus montuojamos ten, kur to labiausiai reikia – didžiausio žmonių susibūrimo vietose, judriose gatvių sankryžose, požeminėse perėjose. Dalyje vietų, kur kamerų įrengimas nepasiteisino jos bus išmontuotos. Taip pat kameras planuojama įrengti tose vietose, kuriose anksčiau jų nebuvo (pavyzdžiui, Dariaus ir Girėno, Kapsų, Šaltkalvių gatvių sankirtoje).

Konkurso nugalėtojas privalės atnaujinti vaizdo kameras ir administruoti sistemą 7 metus. Naujas kameras konkurso nugalėtojas turės sumontuoti kuo greičiau ir ne ilgiau nei per 4 mėnesiu

Primename, kad vaizdo stebėjimo kamerų sistema Vilniaus mieste veikia nuo 2002 metų. Ji padeda užtikrinti viešąją tvarką, tarnauja kaip prevencinė nusikalstamų ir kitų neteisėtų veikų užkardymo priemonė, padeda užtikrinti transporto eismo saugumą, atskleisti jau įvykdytas nusikalstamas veikas ir kitus teisės pažeidimus.

Iš visų mieste įrengtų kamerų vaizdas iškart siunčiamas į vaizdo stebėjimo centrą Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Jame esančiuose monitoriuose vaizdą 24 valandas per parą stebi operatoriai, galintys akimirksniu sureaguoti į pastebėtus įvykius. Vaizdo stebėjimo sistemos pagalba policija ir kitos tarnybos gali daug operatyviau reaguoti į įvykius, suteikti miesto gyventojams ir svečiams įvairiapusę pagalbą. Be to, vaizdo kameromis stebint pagrindines gatves, skverus ir kitas žmonių nuolat lankomas vietas, policijos patruliai gali didesnį dėmesį skirti šių vietų prieigoms, todėl pastebima, kad nusikalstamumo lygis mažėja ne tik vaizdo kamerų tiesiogiai stebimose vietose, bet ir šių vietų prieigose. Šitaip siekiama didinti saugumą ir užtikrinti viešąją tvarką. Vaizdo stebėjimo kameros yra išdėstytos „karščiausiuose“ miesto taškuose, viešosiose vietose, gatvėse, aikštėse ir kitose masinėse žmonių susibūrimo vietose.

About Gedas

Leave a Reply