Home / Sportas / Krepšinis / Tarptautinis krepšinio veteranų turnyras
Tarptautinis krepšinio veteranų turnyras

Tarptautinis krepšinio veteranų turnyras

Tarptautinis krepšinio veteranų turnyras

2014 08 20

www.vilnius.lt

Šių metų rugpjūčio 22–24 d. Vilniuje rengiamas jau 9-asis tarptautinis krepšinio veteranų turnyras „VILNIUS 2014“. Šių metų turnyre komandos rungtyniaus 3-ose kategorijose, iš  viso dalyvaus 18 komandų, iš jų – 12  iš užsienio šalių ir kitų Lietuvos miestų.

Moterų 40+ grupėje varžysis 4 komandos – Vilniaus komandos „Svaja” ir „Kamanė LT“ ir nuolatinės turnyro dalyvės – Rygos „Baroneses” bei Kretingos „Augma“.

Vyrų 50+ amžiaus grupėje rungtyniaus 8 komandos: 2 Vilniaus komandos – „Salilita” ir  „Perlas”, klubo draugai – „Energetikas“ ir Trakų „Trasalis-Galvė“ bei kasmetiniai turnyro dalyviai iš užsienio: Maskvos „Projekt-44″, Kaliningrado „Basketklub“, Minsko „Overtaim“ ir Sankt Peterburgo „Raviollo“ senjorai.

Vyrų 60+ amžiaus grupėje dalyvaus 6 komandos: „Vilniaus Statybos senjorai”, „Garliavos statyba”, Klaipėdos „Ranga-Lemora“ bei svečiai iš Sankt Peterburgo „NevlnterMash” ir Jekaterinburgo „Merkury“, o taip pat vyresnieji klubo „Salilita“ senjorai.

Vilniaus sporto klubas „Salilita“ nuo 1994 m. du dešimtmečius aktyviai dalyvauja Lietuvos, Europos bei Pasaulio čempionatuose, tarptautiniuose turnyruose. Klubo „Salilita“ krepšininkai 45+ ir 50+amžiaus grupėse Lietuvos krepšinio veteranų čempionais tapo 2005 m., 2007 m. ir 2009–2014 m. laikotarpiu.

Nuo 2002 m. „Salilita“ kasmet dalyvauja FIMBA Europos ir Pasaulio čempionatuose. „Salilita“ 50+ komanda 2008 m. Europos krepšinio veteranų čempionate Italijoje iškovojo sidabro medalius, 2009 m. Pasaulio čempionate Prahoje – bronzos medalius, 2012 m. Europos krepšinio veteranų čempionate Kaune – sidabro medalius, o 2014 m. ESBA Europos Promo čempionate Liepojoje buvo stipriausia 55+ amžiaus grupėje.

„Salilita“ komandoje rungtyniauja 1992 m. Barselonos olimpinių žaidynių čempionas, disko metikas Romas Ubartas, buvę Vilniaus „Statyba“ krepšininkai Vytenis Urba, Rolandas Penikas, Stanislovas Kaulius, Audrius Marozas, Valerijus Prokopas, iš viso – 25 krepšinio mėgėjai.

 

 

About Gedas

Leave a Reply