Home / Naujienos / Vilniuje šiemet nubausta 600 taisykles pažeidusių rūkalių
Vilniuje šiemet nubausta 600 taisykles pažeidusių rūkalių

Vilniuje šiemet nubausta 600 taisykles pažeidusių rūkalių

Vilniuje šiemet nubausta 600 taisykles pažeidusių rūkalių

2014 08 21

www.vilnius.lt

Šiemet Vilniuje nuo metų pradžios už rūkymą draudžiamoje vietoje nubaustas 601 žmogus. Pernai per visus metus administracinės teisės pažeidimo protokolai dėl rūkymo neleistinose vietose surašyti 85 asmenims.

Daugiausia rūkančių asmenų – net 530 – nubausta Vinco Kudirkos aikštėje ir Bernardinų sodo teritorijoje. Dar 43 asmenys gavo baudas už rūkymą viešojo transporto laukimo paviljonuose. Taip pat, reaguojant į gyventojų skundus,  buvo surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai 7 asmenims, rūkiusiems bendrose gyvenamosiose ir kitose bendro naudojimo patalpose – daugiausia daugiabučių namų laiptinėse.

Už rūkymą švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigose bei jų teritorijose nubaustas dar 21 rūkalius.

Primename: Tabako kontrolės įstatyme numatyta, kad Lietuvos Respublikoje rūkyti (vartoti tabako gaminius) draudžiama bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru. Taip pat švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigose bei jų teritorijose. Atsakomybė numatyta Administracinių teisės pažeidimų kodekse ir pažeidėjui gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 litų.

Nuo  2014-01-01  Vilniaus miesto savivaldybės taryba savo sprendimu papildomai uždraudė rūkyti Vinco Kudirkos aikštės dalyje ir Bernardinų sodo teritorijoje bei  viešojo transporto laukimo paviljonuose.

 

About Gedas

Leave a Reply